23 Haziran 2017 Cuma

HGK Arz ve HGK AnalitikHarita Genel Komutanlığında OBİ Subayı olarak (Meslekçi Atğm) vatani görevimi yaptım. Bu süre içerisinde birçok iş ile meşgul oldum. Bu yaptığım işlerden iki küçük uygulamada HGK Arz ve HGK Analitik'tir.

Yaptığım bu uygulamalar karanet(bütün Türk ordusunun kullandığı ortak ve yüksek güvenlikli network ağı , intranet) içerisinde olduğu için burada herhangi bir görüntü veya belge paylaşmam doğru olmaz.

Kısaca uygulamalardan  bahsetmek gerekirse ;

HGK Analitik ; Karanet internete bağlı olmadığı ve intranet olduğu için sitemizdeki sayfa görüntülemeleri tutamıyorduk. Bunun için bende çok basit bir arayüz ve izleme kodlarını bütün sayfalarımıza ekleyerek aylık bazda ne kadar ziyaretçimiz olduğunu görselleştirdim. Grafik kütüphanesi olarak amCharts kullandım. Şu anda aktif olarak kullanımı devam etmektedir.

HGK Arz ;  Askeriyede bulunulan birim içerisinde en yetkili kişiye(Komutana) diğer personel tarafından ilgili durumun arzı , onayı veya bilgilendirilmesi yapılır. Hali hazırda kullanılan bu sistemide askerliğim süresi içerisinde yeniden kodladım ancak çeşitli sebeplerden dolayı bu uygulamayı kullanıma açmadık.


0 yorum:

Yorum Gönder