24 Kasım 2015 Salı

Hibernate 5 x Ayarlarının YapılmasıYaptığım çalışmaların çoğunda Hibernate 4.3 kullanıyorum ve NetBeans sayesinde kütüphanelerimi kolayca ekleyip gerekli ayarlamaları hızlıca yapabiliyorum. Bu sefer hazırdan vazgeçip hiç kullanmadığım halde Maven ile Hibernate ayarlamasını yapmaya çalışmam gerekti. Bunu yaparken de Hibernate ' nin 5.0.4 Final sürümünü kullandım. 

Aşağıda JSF + PrimeFaces ve Hibernate  ile birlikte oluşturduğum pom.xml dosyası bulunuyor. Buraya kadar sıkıntı yok. Ancak NetBeans ile otomatik HibernateUtil oluşturduğumuzda hata veriyor. Hibernate 5 x sürümüyle beraber AnnotationConfiguration silmiş. Bu durumda SessionFactory i belirtildiği şekilde tanımlamamız gerekiyor. Bunu yapabilmek için aşağıdaki linkten gerekli açıklamaları görebilir veya altta benim hazırladığım koddan faydalanabilirsiniz.

https://github.com/hibernate/hibernate-orm/blob/5.0/migration-guide.adocİlk aşamada ayarların doğruluğunu kontrol ederseniz çalışmayabilir. Böyle bir şey olmaması için build edip sonra kodlarınızı ekleyip sorgu işlemlerine başlayabilirsiniz.

private SessionFactory sf = SesFactory.getSessionFactory();//new MetadataSources(registry).buildMetadata().buildSessionFactory();

0 yorum:

Yorum Gönder