28 Şubat 2015 Cumartesi

Java Swing Örneği


     Yaklaşık 2 yıl önce bu zamanlarda Java ile görsel programlama öğrenmeye başladık. Böylece ilk defa konsoldan çıkıp görsel programlaya geçmiş olduk. Yine aynı dönem Sayısal Yöntemler adlı bir ders için uygulama yazmamız gerekiyordu. Bizde bu işi swing kullanarak gerçekleştirdik. Bu benim ilk swing uygulamam oldu. Aşağıda da zamanında işimi gören hesap makinesi tarzındaki ilk swing uygulamamı görmektesiniz. Yeni başlayanlar için küçük bir uygulama örneği olacağını düşündüğümden sizlerle paylaşmak istedim. Kodları en alttaki linkten indirebilirsiniz.       Uygulamayı NetBeans kullanarak yazmıştım. Bu yazıyı yazmadan önce denedim NetBeans'in yeni versiyonlarında da sorunsuz kodu açılıyor. 

     Uygulama gördüğünüz gibi şeçilen hessaplama yöntemi için girdiğimiz verileri baz alarak alttaki boş kısımda iterasyon sonuçlarını veriyor.
      Bu uygulamanın çalışır halini "dist" kalsörü altındaki jar dosyasını alarak kullanabiliriz. Ben bu yazıyı yazmadan önce Linux ve Windows üzerinde denedim sorunsuz çalışıyor.

Kaynak Kodu İndir

0 yorum:

Yorum Gönder